Instrukcja gry na platformie Real Bridge.

Jak zapisać się do turnieju?

Pojedyncze startówki lub karnety wykupuje się poprzez przesłanie zgłoszenia z wykorzystaniem gotowego formularza na stronie: http://e-pab.pl/index.php/rejestracja/ 

 

Zapoznaj się z oferowanymi turniejami, wybierz najlepszy dla siebie turniej, dokonaj rejestracji  i płatności na wskazane konto PAB. Przed turniejem (około 30 minut) zostanie wysłany link do turnieju na podany w formularzu rejestracyjnym adres mailowy.

 

 

Kliknij w otrzymany link. W polu Full Name wpisz imię i nazwisko, a w następnym polu podaj swój numer z bazy Cezar (nie jest wymagane, ale jeżeli nie zostanie wpisany, to nie zostaną naliczone punkty PKL, a nazwisko może zostać pominięte w klasyfikacji długofalowej).

Następnie pojawi się okno, które przypomina salę turniejową widzianą z góry – widzimy schematyczne stoliki. Miejsca przy stołach zajmujemy dowolnie, oczywiście naprzeciwko partnera.

Po zajęciu miejsca przy stole zostaniemy do niego przeniesieni i jeżeli ktoś już przy nim siedzi, to zanim ruszy turniej, można  wspólnie powspominać grę w realu 🙂  Trwają obecnie prace nad polskojęzyczną wersją platformy. Obsługa jest intuicyjna, ale proszę przejrzeć poniższe linki, które prezentują podstawowe funkcje w języku polskim: 

Po zakończeniu gry można pozostać przez około 40 min w wirtualnej sali i “pochodzić” pomiędzy stolikami dosiadając się do znajomych na pogawędkę. 

Turniej po 40 minutach zostanie zamknięty, a my wylogowani. Klikając na link, który otrzymaliśmy przed turniejem, będziemy mieli dostęp do pełnych wyników turnieju – ostatecznej tabeli, wyników rozdań każdej pary, czy dokładnego przebiegu licytacji i przebiegu rozgrywki rozdania dla każdej pary. 

Czy kamera i mikrofon będę działały?

Działanie kamery i mikrofonu warto sprawdzić wcześniej. Link do testu tutaj: https://play.realbridge.online/camera.html

Jeżeli sprzęt zawodzi i Ciebie nie widać lub nie słychać, nic nie szkodzi – będziesz grał jak na BBO, tyle że będziesz widział innych. 

Wymagania sprzętowe: komputer, laptop lub tablet z kamerą, mikrofonem i głośnikiem. Nie działa na Smartphonach, iPadach starszych niż 2015 oraz z Internet Explorer i EDGE.

Dodatkowe wskazówki
• W przypadku problemów podczas gry prosimy o wezwanie sędziego – przycisk „Director” w prawym, dolnym narożniku.
• Zapraszamy szczególnie nowe osoby kwadrans przed startem turnieju, aby przetestować ustawienia, odnaleźć się w nowej rzeczywistości
• Pamiętajmy, że obowiązują zasady alertu jak na prawdziwym turnieju bez przesłon – alertuje partner. Wyjaśnienia oczywiście ustnie.
• Będziesz widoczny, więc załóż koszulę – spodnie od dresu mogą zostać
Życzymy udanej gry, Zarząd PAB